E-Ticaret Çözümleri

Sanal mağaza, elektronik ticaret olarak bilinen sistemler kısaca e-ticaret olarak anılmaktadır. E-ticaret sistemleri kısaca web sitesinin sahibinin ürünlerini tüm detayları ile web sitelerine ekleyebilmek, eklemiş olduğu ürünleri ziyaretçilerine (bunlar internet müşterileri olarak kabul edilebilir) pazarlamayı amaçlayan web yazılım sistemidir.

E-ticaret siteleri, site sahiplerinin ürünlerini tüm internet kullanıcılarına kesintisiz olarak 7 gün 24 saat sunmaktadır.
E-ticaret sitesi üzerinden yapılan işlemler, site sahibine ve alışveriş yapan kullanıcıya e-posta yoluyla iletilmektedir.

E-ticaret sitesinde neler olmalıdır?

Hazırlanan e-ticaret sitelerinde kaçınılmaz ilk hedef izleyicileri memnun etmektir. Sanal olmayan mağazanızda bir müşterinizi nasıl ağırlıyorsanız e-ticaret sitenizde izleyicilerinizi aynı şekilde ağırlamalıdır.
Bu memnuniyet unsurları çeşitli şekillerde sağlanabilmektedir. Bunlardan bazıları;

Ürüne kolay ulaşabilmek
Sizinde en çok rahatsız olduğunuz konulardan biri olan aradığınız bir ürüne ulaşabilmek için bir sayfadan bir sayfaya defalarca geçiş yaparak hem zamanınızın hem de dikkatinizin kaybolduğu bir gerçektir.

Bu rahatsızlığı gidermek, izleyiciyi rahatlatacağı gibi sizin sitenize karşı bir sıcaklık hissetmesini sağlayacaktır. İzleyici bu tür rahat bir ortamda alternatifleri düşünmek istemeyecek, ürün ve fiyatı uygun olması durumunda hemen işlem yapacaktır.

Arama motorlarında bulunulabilse de çok iyi reklam planları yapılsa da ziyaretçiyi yoran bir sistem e-ticaret sitesi sahibine bir getiri sağlamayacaktır.

Kolay ürün ekleme özelliği
Sistem sahibinin, e-ticaret sitesinin alternatif ürünlerin sunumu konusunda zengin olması şarttır. Bir kullanıcı ilgilenmekte olduğu ürünün çeşitlerini inceleyebilmesi sitenin değerini arttırmaktadır.

Bu nedenle de geniş ürün yelpazesine sahip olmak kolay, pratik olmalıdır. Sistem sahibi kısa süre içerisinde düzenleme yapabilmeli ürün ekleyebilmelidir. Tarafımızdan hazırlanan e-ticaret sitelerinde mevcut kategorilere ürün eklemek çok az bilgisayar bilgisine sahip olan kişiler olsa da ortalama 15 saniye kadar zaman almaktadır.

Yönetim panelleri, ürün ekleme düzenleme işlemlerinin dışında daha farklı özellikler de sunmaktadır. Bunlardan bazıları, süre tanımlanabilecek toplu veya tek ürün indirimleri, indirimdekiler şeklinde tanımlanan bölümlere ürün eklemek, avantajlı ürün bölümüne ürün eklemek, ana sayfada bulunan vitrin bölümüne ürün eklemek, haberleri düzenlemek gibi özellikleri de kapsamakadır.

Menü